bclose

معرفی کتاب

عنوان کتاب: غذا در قرآن
مولف: مهندس مصطفی بیان
انتشارات: آهنگ قلم مشهد
تاریخ انتشار: چاپ اول ، زمستان ۱۳۹۲ ، چاپ دوم ، بهار ۱۳۹۵
قیمت پشت جلد: ۱۳۰۰۰ تومان   ٰ

چکیده معرفی پژوهش:
نویسنده در این کتاب سعی می کند تا به فواید انواع خوراکی ها و میوه ها با استناد به آیات قرآن کریم بپردازد. مخاطبان در این کتاب می توانند علاوه بر آشنایی با آیات قرآن در مورد تغذیه، با خواص غذایی و دارویی انواع خوراکی ها و میوه ها مانند انار، انجیر، انگور، پیاز، عدس، دانه خردل، خرما، خیار، زردآلو، سیب، سیر، کدو، گندم ، زیتون، گوشت، معایب مصرف الکل، تغذیه حرام و فواید روزه داری آشنا شوند.
خوردن و آشامیدن در قرآن، سفارش ائمه معصومین(ع) به حفظ نظافت قبل از شروع به خوردن غذا، سفارش کم مصرف کردن، آداب سفره، میوه در قرآن، ترکیب میوه، اهمیت میوه در رژیم غذایی از جمله برخی از موضوعات و عناوین این کتاب هستند که نویسنده به آنها پرداخته است.

کتاب غذا در قرآن

عنوان کتاب: غذا در نهج البلاغه
مولف: مهندس مصطفی بیان
انتشارات: آهنگ قلم مشهد
تاریخ انتشار: چاپ اول ، تابستان ۱۳۹۳ ، (چاپ اول تمام شد)
قیمت پشت جلد: ۱۲۰۰۰ تومان    

چکیده معرفی پژوهش:
نویسنده در این کتاب با بهره‌گیری از فرمایش‌های امیرالمومنین امام علی‌بن ابی‌طالب در «نهج البلاغه» و همچنین تعدادی از احادیث حضرت، پژوهشی درباره فواید و مضرات خوراکی ها و آشامیدنی ها مانند خرما، عسل، گندم، شیر مادر و… انجام داده است.
لازم به توضیح است که در مورد کتاب ارزشمند «نهج البلاغه»، پژوهش و کتاب های بسیار مفیدی از دیدگاه علم و مذهب منتشر شده اما از منظر تغذیه و ارزش غذایی در کلام امیر(ع) برای نخستین بار در کشور است که چنین کتابی منتشر می شود.

کتاب غذا در نهج البلاغه

دو کتاب مدیر مسئول و سردبیر «بهنود پرس» را می توانید با ارسال پست سفارشی رایگان دریافت کنید:

شماره کارت: ۴۳۶۵ ۰۴۵۷ ۰۶۱۱ ۶۲۲۱ بانک پارسیان به نام مصطفی بیان

و ارسال شماره فیش و آدرس دقیق پستی به ایمیل:

Behnoud.mag@gmail.com

SMS: 0933 062 1900