bclose

چربی‌های شکمتان را با قهوه سبز آب کنید

چربی‌های شکمتان را با قهوه سبز آب کنید

محققان اعلام کرده‌اند که «عصاره‌ دانه‌ قهوه‌ سبز بو داده نشده‌ بدون کافئین» بر پایین آوردن چربی بدن اثر می‌گذارد و این امر به مرور منجر به کاهش وزن می‌شود. البته دقت کنید، مصرف عصاره‌ قهوه‌ سبز بو داده نشده و نه قهوه‌های رایجی که روزانه می‌نوشیم.

در این تحقیق که در یک مجله فرانسوی منتشر شده است، به گروه اول از شرکت‌کنندگان در آزمایش، روزانه ۴۰۰۰ میلی‌گرم عصاره قهوه‌ سبز بدون کافئین داده شد. گروه دوم نیز دارونما دریافت کردند. بعد از ۶۰ روز شرکت‌کنندگانی که عصاره دانه قهوه سبز دریافت کرده بودند  ۷/۵ درصد از وزن خود را از دست داده بودند. در مقابل، گروه دوم تنها ۲/۸ درصد کاهش  وزن داشتند. البته نتیجه‌ این تحقیق به معنای سرعت کاهش وزن نیست، بلکه نشان می‌دهد مصرف عصاره قهوه سبز به مرور می‌تواند روی کند کردن تولید سلول‌های چربی در بدن تاثیر بگذارد. همیشه مردم دنبال این هستند که چه چیزی بخورند یا بنوشند تا وزن کم کنند. در این‌باره مطالعات زیادی نیز روی قهوه انجام شده است. نوشیدن قهوه به‌طور موقت باعث از دست رفتن آب بدن می‌شود، اما خودش به تنهایی چربی‌سوز نیست. به ویژه این‌که چه نوع قهوه‌ای باشد. مسلما افزودن شیر، کف شیر و شکر به آن، اصلا کاهش وزن به همراه ندارد.

خاصیت کاهش وزن دانه سبز قهوه به دلیل وجود سطح بالایی از کلروژنیک اسید است. کلروژنیک‌اسید یک ترکیب شیمیایی طبیعی است که متشکل از ترکیب کافئیک‌اسید و کوئینیک‌اسید می‌باشد. تحقیقات نشان دادند که کلروژنیک اسید موجود در قهوه سبز، ۴۵درصد به کاهش جذب چربی در غذای مصرفی و تحریک متابولیسم کمک می‌کند. اسید کلروژنیک، در آزاد شدن آنزیم G6P به وجود می‌آید که به طور محسوسی در تعادل قندخون نقش اساسی ایفا می‌کند، در نتیجه دریافت این مکمل برای دیابتی‌ها می‌تواند مفید باشد. همچنین دیابتی‌‌ها می‌توانند از کاهش وزنشان که با استفاده از قهوه سبز به وجود می‌آید فواید زیادی ببرند. اسید کلروژنیک، ترکیب اصلی قهوه سبز، یک آنتی‌اکسیدان طبیعی بسیار قوی است که با رادیکال‌های آزاد موجود در خون می‌جنگد و تاثیر آن روی روند پیری و بهتر شدن جریان خون و سفت شدن ماهیچه‌ها است. همچنین سبب افزایش تمرکز و انرژی در شما نیز می‌شود، همچنین در شما موجب احساس سیری بین وعده‌های غذایی می‌شود. طعم این قهوه تلخ‌تر از آن قهوه ایست که شما با صبحانه‌تان می‌نوشید. هنگامی که دانه‌های قهوه سبز تف داده می‌شوند، اسید کلروژنیک آن از بین می‌رود . دانه های قهوه سبز تفت نشده، عطر کم‌تری دارند و تلخ‌تر از قهوه معمولی هستند. اما اگر به فکر سلامتی خودتان هستید، نوشیدن تلخ آن بهتر است. از آنجا که قهوه سبز بسیار تلخ است، مصرف آن به شکل کپسول نیز توصیه می‌شود. خوردن یک کپسول در حدود ۳۰ دقیقه قبل از غذا، دوبار مصرف آن در روز با یک لیوان پر از آب، بهترین نتایج را در بر خواهد داشت. به یاد داشته باشید که ترکیب قهوه سبز با یک رژیم غذایی سالم و ورزش می‌تواند نتایج خود را بهبود بخشد و به‌عنوان یک کمک کننده کاهش وزن در کنار رژیم و ورزش عمل کند.

نام تجاری کلروژنیک اسید، اسوتول Svetol است که به عنوان افزودنی غذایی در قهوه، آدامس و نعنا استفاده می‌شود.

دانه قهوه سبز توسط پزشکان نیز توصیه می‌شود، به شرطی که به موارد زیر توجه کنید:

۱٫ بیشتر ۳ یا ۴کیلو در هر ماه وزن از دست ندهید.

۲٫ غذا خوردن را فراموش نکنید. حداقل روزی ۳ وعده غذا بخورید

۳٫ ورزش روزانه خود را ادامه دهید.

ملاحظات:

۱٫ در زنان باردار و شیرده بهتر است قهوه سبز مصرف نشود.

۲٫ افراد مبتلا به بیماری‌های انعقادی از مصرف آن اجتناب کنند.

۳٫ با فاصله حداقل ۲ ساعت از مصرف مکمل‌های حاوی روی و آهن مصرف شود؛ زیرا قهوه سبز از جذب روی و آهن جلوگیری می‌کند.

۴. قهوه سبز را ناشتا با معده خالی یا بلافاصله بعد از غذا نباید خورد.

۵. با وجود اثرات متعدد قهوه سبز بر کنترل بیماری‌های کبدی، سنگ کیسه صفرا، دیابت، فشارخون، کاهش وزن و … مصرف مقادیر فراوانی از آن عوارضی را به همراه خواهد داشت پس در صورت مصرف آن به صورت مکمل دارویی حتما با پزشک و متخصص تغذیه مشورت کنید.

منبع: غذا و خراسان

(۲) دیدگاه

پاسخ دادن