bclose

نوشیدنی­‌های شیرینی که حاوی فروکتوز هستند، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را بیش از دیگر مواد غذایی حاوی فروکتوز افزایش می‌­دهند.

نوشیدنی­‌های شیرینی که حاوی فروکتوز هستند، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را بیش از دیگر مواد غذایی حاوی فروکتوز افزایش می‌­دهند.

تحقیقات جدید بیانگر آن است، نوشیدنی­‌های شیرینِ دارای مواد مغذی ضعیف، با افزایش انرژی روی سوخت و ساز بدن تأثیرمنفی می‌گذارند. طیف وسیعی از مطالعات اخیر خطرات مهم ناشی از نوشیدنی‌های شیرین را نشان داده است. مطالعات تأیید کرده ­اند که بین نوشیدنی‌های شیرین و چاقی ارتباط وجود دارد و همچنین مصرف نوشیدنی‌های شیرین به مدت دو بار در هفته ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را به میزان قابل توجّهی افزایش دهد. در حال حاضر، یک بررسی جامع از تحقیقات موجود نشان می‌دهد، نوشیدنی‌های حاوی فروکتوز می‌تواند خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را بیش از سایر غذاهایی که حاوی فروکتوز هستند افزایش دهد. دکتر سیِوِنپیپر، محقّق مرکز تغذیه بالینی و اصلاح فاکتور خطر بیمارستان «سنت مایکل» در تورنتو، کانادا، نویسنده اصلی این مطالعه است. مطالعات دکتر سیِوِنپیپر و همکارانش به طور خاص روی فروکتوز به عنوان تهدیدی برای سلامت قلب و عروق متمرکز شده است. با وجود این که برخی تحقیقات نشان داده ­اند که فروکتوز ممکن است جایگزین خوبی برای شکر باشد، به ویژه برای افرادی که در حال حاضر مبتلا به دیابت هستند، مطالعات اخیر بیانگر این است که “فروکتوز حتی بیشتر از سایر قندها می‌تواند به طور خاص به سلامت متابولیسم آسیب وارد کند.”
همان طور که محققان توضیح می‌دهند، فروکتوز یک ماده طبیعی در غذاهای مختلف نظیر میوه­‌ها، آب میوه طبیعی، عسل و حتی برخی از سبزیجات است. با این حال، برخی از تولیدکنندگان مواد غذایی مصنوعی این ترکیب را به نوشیدنی‌های شیرین، دسر، غلات و سایر غذاهای پخته شده اضافه می‌­کنند. در مطالعه جدید، دکترسیِوِنپیپر و گروه تحقیقاتی او خواستار این هستند که چگونه «منابع قندی مختلف حاوی فروکتوز» بر کنترل گلایسمیک در افراد مبتلا به دیابت و افرادی که چنین شرایطی را ندارند، تأثیر می­گذارد.
غذاهای حاوی فروکتوز و سالم از نظر سوخت­‌و‌ساز
محققان برای پی بردن به این که چگونه منابع مختلف غذا بر میزان قند خون افراد تأثیر می‌گذارد، نتیجه­ گیری ۱۵۵ مطالعه را موردِ بررسی قرار دادند. آن‌ها به دنبال شرکت کنندگانی بودند که بیش از سه ماه دیابت داشتند. در این زمان، محققان همچنین سطح هموگلوبین گلیکوزیله شرکت کنندگان –مقدار قند متصل شده به سلول­‌های قرمز خون – و همچنین میزان گلوکز و انسولین آن‌ها را را به صورت ناشتا مورد ارزیابی قرار دادند. دکتر سیِوِنپیپر و تیم تحقیقاتی او، ۱۵۵ آزمون داخلی کنترل شده را بر اساس طراحی آن‌ها به چهار گروه تقسیم کردند.
در حوزه مطالعه‌­های جایگزینی، میزان انرژی به دست آمده از مواد قندی با سایر مواد کربوهیدراتی مورد مقایسه قرار گرفت.
در حوزه مطالعات تفریقی انرژی به دست آمده از گلوکز، از ر­ژیم غذایی حذف شد و با انرژی بدست آمده از رژیم ­غذایی معین، مورد مقایسه قرار گرفت.
در حیطه مطالعات اضافی انرژی به دست آمده از گلوکز به رژیم غذایی اضافه شد و با رژیم غذایی بدون قند مورد مقایسه قرار گرفت.
در حوزه مطالعاتAd libitum انرژی به دست آمده از مواد قندی را با انرژی به دست آمده از سایر مواد مغذی که شرکت ­کنندگان به صورت آزادانه مصرف می‌­کردند، جایگزین شد.
بررسی­ کنندگان سطح اطمینان این مطالعات را ارزیابی کردند.
نوشیدنی‌های شیرین در مقابل دیگر غذاهای حاوی شکر
به طور کلی، بررسی­‌ها نشان داد که بسیاری از غذاهای شیرین حاوی فروکتوز، در صورت نداشتن کالری اضافی، باعث افزایش میزان قند خون نمی‌شوند. با این حال برخی از مطالعه‌ها، تأثیر زیان ­آور این مواد را روی سطح انسولین خون ناشتا برای ما روشن کرد.
بررسی‌ها نشان می‌دهد آب میوه و میوه سرشار از فروکتوز است و حتی ممکن است در تنظیم قند خون و میزان انسولین افراد مبتلا به دیابت نیز مفید باشد اما شایان ذکر است که این مواد غذایی دارای کالری اضافی نیستند. با این حال، برخی از موادِ مغذی ضعیف مانند نوشیدنی­‌های شیرین و آب ­میوه‌های صنعتی که دارای مواد مغذی اضافی هستند، اثر متابولیکی مضری دارند.
محقّقان فرض را بر این می‌گیرند که مقادیر بالای فیبر موجود در میوه­‌ها ممکن است علّت این تفاوت باشد. زیرا فیبر باعث کاهش سرعت آزاد شدن گلوکز می‌­شود. همچنین، فروکتوز دارای شاخص گلیسمی‌پایین­ تری نسبت به سایر کربوهیدرات­‌ها است. نویسنده این مطالعه می­‌گوید: “این یافته‌­ها ممکن است در ارائه توصیه‌­هایی در رابطه با مواد غذایی مهم حاوی فروکتوز برای پیشگیری و درمان دیابت، کمک­کننده باشد.”
او در ادامه می‌گوید: “امّا سطح شواهد کم است و نیازمند مطالعاتی باکیفیت بیشتر در این زمینه هستیم.” بنابراین، دکتر سیِوِنپیپرو همکارانش به این نتیجه می‌­رسند:
“تا زمان در دسترس قرار گرفتن اطّلاعات کافی، متخصّصان بهداشت عمومی‌باید به این نکته توجّه کنند که، اثرات مضر قند فروکتوز بر گلوکز خون ممکن است به وسیله منابع انرژی و انرژی به دست آمده از آن‌ها تعدیل شود.”
*مترجم: مریم قبادی
*منبع: مجله خبرهای پزشکی روز

بدون دیدگاه

پاسخ دادن