bclose

امگا ۳ و DHA به عنوان غذای مغزی

امگا ۳ و DHA به عنوان غذای مغزی

چرا ما نیاز به امگا ۳ و DHA به عنوان مواد مغذی داریم ؟
چربی ها ۶۰ درصد از مغز و اعصاب را تشکیل می دهند که هر سیستم بدن را اجرا می کنند. بنابراین به نظر می رسد که چربی در مغز مفید است. در رژیم بهتر است، مغز بهتر است. بنابراین، با تمام چربی هایی که به طور متوسط ​​آمریکایی خورده می شود، چرا ما در این کشور بیشتر نابغه ای نداریم؟ به طور متوسط ​​مغز آمریکایی به اندازه کافی چربی دریافت می کند، اما چربی مناسب را دریافت نمی کند. ما به عنوان غذای مغز نیاز به بیشتر از امگا ۳ و DHA!

به گزارش تیم ترجمه بهنود پرس، مهمترین کارکرد مغز دو اسید چرب ضروری، لینولئیک (یا امگا ۶) و آلفا لینولنیک (یا امگا ۳) است. این اجزای اصلی ساختار غشای سلول مغزی هستند و همچنین بخش مهمی از آنزیم های موجود در غشای سلولی هستند که به غشاها اجازه می دهند که مواد مغذی ارزشمندی را در داخل و خارج سلول ها حمل کنند.

هنگامی که سلول های بدن انسان – و مغز انسان – از اسید چرب ضروری که نیاز به رشد و عملکرد دارند محروم هستند، سلول ها سعی می کنند جایگزین اسید های چرب جایگزین شوند، اما ممکن است در واقع مضر باشند. رژیم غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ (مانند LNA از روغن کتان و یا EPA و DHA از روغن ماهی) نه تنها بدن را با چربی سالم فراهم می کند، بلکه باعث کاهش سطح خون از موارد بالقوه مضر مانند کلسترول و ، احتمالا، حتی برگشت دادن به اثرات اسیدهای چرب ترانس اضافه.

منابع غذایی DHA و امگا ۳
غذاهای دریایی، جلبکها و به خصوص ماهی های آب سرد. اسیدهای چرب امگا ۳، ضد یخ طبیعت هستند. به طور کلی، آب سردتر، محتوی امگا ۳ در روغن ماهی بالاتر است.
منابع محبوب DHA عبارتند از: ماهی قزل آلا، ساردین ها و ماهی تن. تخم مرغ و گوشت ارگان دارای مقدار کمی DHA در آنها هستند، اما بهترین منبع غذای DHA غذاهای دریایی است. دو وعده ماهی غنی از امگا ۳ در هفته باید میزان کافی اسیدهای چرب امگا ۳، به ویژه DHA را تولید کنند. علاوه بر روغن ماهی، روغن های گیاهی (در درجه اول دانه های کتان، سویا و کلزا) همچنین منابع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند، که بهترین روغن برای روغن کتان است.

نکته: ماهی و کتان، غذاهای مغذی بزرگ برای رشد کودکان و بزرگسالان هستند.
نکته دوم : DHA (اسید دوکوساهکسائنویک) : یکی از مواد خوراکی ضروری برای سلامت مغز و حافظه است

بدون دیدگاه

پاسخ دادن