bclose

بهترین ویتامین برای رشد مو

بیوتین

بهترین ویتامین برای رشد مو

بیوتین یک ویتامین محلول در آب است که بخشی از خانواده ویتامین B است. این نیز به عنوان ویتامین H شناخته شده است. بدن شما نیاز به بیوتین برای کمک به تبدیل مواد مغذی خاص به انرژی دارد. همچنین نقش مهمی در سلامت مو، پوست و ناخن ها ایفا می کند. در اکثر موارد، بیوتین که از رژیم غذایی شما دریافت می شود، به اندازه کافی برای استفاده از مزایای بهداشتی آن ارائه می دهد.

آنچه که تحقیقات درباره بیوتین و رشد مو می گوید

کراتین یک پروتئین اساسی است که مو، پوست و ناخن شما را تشکیل می دهد. واضح است که بیوتین، زیرساخت کراتین بدن شما را بهبود می بخشد. اما فراتر از آن، محققان واقعا مطمئن نیستند که نقش بیوتین در مو یا مراقبت از پوست چیست.

به گزارش تیم ترجمه و تحقیقاتی بهنود پرس، تحقیقات بر روی اثرات بیوتین بر رشد مو کم است. تا به امروز، تنها شواهد محدودی وجود دارد که نشان می دهد افزایش مصرف بیوتین ممکن است به پیشگیری از رشد مو کمک کند. به عنوان مثال، در یک مطالعه سال ۲۰۱۵، زنان با ریزش مو، یک مکمل پروتئینی خوراکی دریایی (MPS) حاوی بیوتین یا یک قرص پلاسبو دو بار در روز به مدت ۹۰ روز دریافت کردند. در ابتدای و پایان مطالعه، تصاویر دیجیتالی از مناطق آسیب دیده در پوست سر گرفته شد. هر موی مشارکت کننده نیز شسته شد و موهای سرخ شده شمارش شدند. پژوهشگر دریافت که زنان مبتلا به MPS مقدار قابل توجهی از رشد مو در مناطق آسیب دیده از ریزش مو داشته است. آنها نیز از بین رفته اند.

یک مطالعه ۲۰۱۲ توسط همین پژوهشگر نتایج مشابهی را به دست آورد. شرکت کنندگان پس از ۹۰ و ۱۸۰ روز، بهبود رشد و کیفیت مو را درک کردند.

غذاهای غنی از بیوتین برای خوردن

احتمالا در حال حاضر مقدار روزانه توصیه شده از بیوتین را از مواد غذایی که می خورید دریافت می کنید. اما اگر می خواهید میزان مصرف خود را افزایش دهید، می توانید غذاهای غنی از بیوتین را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. شامل:

گوشت ارگان، مانند کبد یا کلیه
زرده تخم مرغ
آجیل، مانند بادام، بادام زمینی و گردو
سویا و سایر حبوبات
غلات کامل
موز
گل کلم
قارچ

نکته : گرما می تواند کارآیی بیوتین را کاهش دهد.

سلامتی مو

سلامتی مو

نکته دوم: مصرف اسیدهای چرب امگا میتواند به بهبود موهای شما از داخل کمک کند، زیرا آنها با مواد مغذی و پروتئین پر شده است. مصرف مکمل امگا همراه با آنتی اکسیدان ها کمک می کند تا چربی و قطر مو افزایش پیدا کند. همچنین ریزش مو را کاهش می دهد. اسیدهای چرب امگا به سلولهای شما کمک می کنند تا به درستی کار کنند و باعث تقویت ایمنی و سلامت کلی شما شوند. دوز توصیه شده سازنده را دنبال کنید.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن