bclose

تقویت هوش نوزاد با مصرف مداوم شیر مادر

تقویت هوش نوزاد با مصرف مداوم شیر مادر

چندین مطالعه نشان داده اند که ممکن است میان تغذیه با شیر مادر و ضریب هوشی (IQ) بالا رابطه ای وجود داشته باشد. به نظر می رسد که کودکانی که به مدت ۶ ماه یا بیشتر از شیر مادر تغذیه می کنند بیشترین بهره را می برند. متخصصین می گویند تماس عاطفی که حین شیر دادن شکل می گیرد احتمالاً در افزایش ضریب هوشی نقش دارد ولی نقش اصلی احتمالاً به عهده اسید های چرب است که در تکامل مغزی نقش خود را ایفا می کنند.
گیاهان شیر افزا:
رازیانه یکی از بهترین دارو‌ها برای افزایش شیر مادر است. اما از آن جا که می‌تواند خون ریزی دوره نفاس را تشدید کند، شروع مصرف آن باید پس از این دوره باشد. مادران باید برای افزایش شیر خود، روزانه دو بار و هر بار نصف استکان عرق رازیانه مصرف کنند.
سیاه‌دانه خون ساز، تقویت کننده تخمدان‌ها و افزایش دهنده شیر است. برای این منظور باید ۳۰۰ گرم سیاه دانه را آسیاب کنید، آن را با یک شیشه بزرگ عسل (شیشه ۹۰۰ گرمی) مخلوط و روزانه سه قاشق چای‌خوری از این ترکیب را میل کنید.
مواد غذایی شیرافزا :
زنان شیرده باید برای افزایش شیر خود یک واحد از تخم زردک، تخم پیاز، تخم شوید، تخم شلغم، تخم ترب و تخم رازیانه را با شش واحد از نخود آبگوشتی بوداده آسیاب شده، مخلوط و صبح ناشتا، دو قاشق غذاخوری از این ترکیب را با یک لیوان شیر تازه میل کنند.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن