bclose

برنج قهوه ای از برنج سفید مغذی تر است

برنج قهوه ای از برنج سفید مغذی تر است

برنج قهوه ای غنی از منگنز است که به تولید انرژی کمک می کند. این ماده مغذی در ساخت اسیدهای چرب که برای سیستم عصبی لازم است، نقش دارد. فیبر و سلنیم موجود در آن به طور چشمگیری بروز سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد. سلنیم در ترکیب با ویتامین E به بدن در مقابله با بیماری های قلبی کمک می کند. روغن موجود در آن، کاهش دهنده کلسترول خون است.
به گزارش بهنود پرس ، برای زنان یائسه که از فشارخون بالا، کلسترول بالا و علایم دیگر بیماری قلبی عروقی رنج می برند، مفید است.
خطر بروز دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد. منگنز موجود در آن شدت حمله آسم را کاهش می دهد. تکرر حمله های میگرن و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.
همچنین از بروز سرطان سینه به خصوص در زنان قبل از یائسگی، پیش گیری می کند. منگنز موجود در آن استخوان ها را سالم و تقویت می کند. برنج قهوه ای سلول ها را از آسیب های رادیکال های آزاد و عملکردهای نابهنجار تیروئید محافظت می کند. منیزیم موجود در آن برای حفظ سلامت استخوان مفید است. ماده ای به نام «لیگنانز» که به وفور در آن موجود است، مانع از بروز سرطان سینه می شود.
سرشار از فیتونیوترینت است و باعث آرامش ذهن می شود. ویتامین E موجود در آن، باعث تقویت سیستم ایمنی و سلامت پوست می شود. فولایسن برای رشد مغز و ستون فقرات لازم است. پتاسیم موجود در آن از بروز سکته پیشگیری می کند. برای حفظ فشار خون ضروری است. مانع از بروز اختلال کلیوی می شود.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن