bclose

لیمو ترش را بشناسید

لیمو ترش را بشناسید

درخت لیموترش بومی قاره آسیا است و سرشار از ویتامین هاست. روغن لیمو ترش از پوست این گیاه به دست می آید و به علت رنگ زرد آن و بوی مطبوع معروف به روغن خورشید است. در قرون وسطی از این روغن برای تسکین و کاهش بیماری اسکوربوت (نوعی بیماری خونی ناشی از کمبود ویتامین C) و کمبود ویتامین های دیگر روزی یک قاشق غذاخوری به ملوان های نیروی دریایی داده می شد.
به گزارش بهنود پرس ، این روغن به طور طبیعی آرامش بخش است و در نتیجه خستگی مفرط ذهنی، سرگیجه، اضطراب و تنش های عصبی را از بین می برد. علاوه بر آن بوی این روغن به افزایش قدرت آگاهی و تمرکز کمک می کند و با از بین بردن احساسات منفی در ایجاد افکار مثبت تاثیر دارد.
می تواند به بیماران مبتلا به بی خوابی کمک کند. ویتامین فراوان موجود در آن ایمنی بدن را تقویت کرده و با تحریک گلبول های سفید بدن را در مقابل بیماری ها مقاوم می کند.
در سرعت بخشیدن به گردش خون نقش مهمی دارد. با بیماری های عفونی مانند تیفوس و مالاریا مقابله می کند و علایم تب، گلودرد و آسم را کاهش می دهد.
روغن لیمو به طور طبیعی خاصیت سم زدایی دارد و در جوان سازی پوست کدر موثر است و جوش ها و اختلالات پوستی دیگر را نیز درمان می کند. برای کاهش فعالیت غدد چربی، مورد استفاده قرار می گیرد و برای جوان تر کردن پوست پیر، کم کردن لکه ها و ترک های بارداری موثر است. اغلب مردم برای داشتن موهای براق، سالم و محکم و از بین بردن شوره ها از روغن لیمو استفاده می کنند.

در کاهش وزن نیز بسیار موثر است.

ناراحتی های معده مانند قولنج، اسیدیته و سوءهاضمه را برطرف می کند.
لیموشیرین یکی از میوه های خوش طعم فصل سرماست که سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین B،C، ریزمغذی ، آنتی اکسیدان و فلاوانوئید است که نقش اساسی در تامین سلامت و طول عمر انسان دارد. مصرف لیموشیرین سموم بدن را دفع می کند.*لیموشیرین سرگیجه را برطرف می کند.*مصرف این میوه برای درمان زکام و گلودرد بسیار موثر است.
خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و به طور طبیعی از تخمیر در معده جلوگیری می کند.*به نقل از سایت (Ask.com) کلسیم موجود در لیموشیرین از پوکی استخوان جلوگیری می کند.
خاصیت سم زدایی دارد.*میوه ای خنک و مفید برای رفع التهاب و تشنگی است.*پتاسیم موجود در آن ، از بروز بیماری های قلبی، عروقی پیش گیری می کند.*پتاسیم موجود در آن بین آب و الکترولیت های بدن تعادل برقرار می کند.*اسید فولیک این میوه از کم خونی پیش گیری می کند.*مصرف روزانه یک لیموشیرین برای مبتلایان به ناراحتی معده توصیه می شود اما خوردن آن بلافاصله پس از غذا منع شده است.*لیموشیرین ، لخته شدن خون را از بین می برد.*ملین و ادرارآور است و سموم بدن را خارج می کند.
لیموشیرین، میوه ای سرشار از ویتامین های B3، C،A و B1 است. این میوه همانند بیشتر میوه ها دارای خواص زیادی است.
مصرف روزی یک عدد لیموشیرین ۱۰۰درصد ویتامین C موردنیاز بدن را تامین می کند. *در کاهش وزن موثر است و تشنگی را رفع می کند. *خاصیت سم زدایی دارد. *ویتامینC موجود در آن از بروز سرطان پیشگیری می کند. *ناراحتی معده را برطرف می کند. *منبع عالی پتاسیم است، بنابراین اسهال و اسهال خونی را درمان می کند. *فیبر موجود در آن از بروز یبوست پیشگیری می کند. *ویتامین C لیموشیرین مانع از بروز بیماری لثه می شود. *اسید فولیک موجود در لیموشیرین، در پیشگیری از کم خونی نقش موثری دارد. *پتاسیم آن از بروز بیماری قلبی عروقی پیشگیری می کند. *از آن جا که حجم زیادی از لیموشیرین را آب تشکیل می دهد، خاصیت ملین و ادرارآور دارد. *مصرف این میوه برای رفع سرماخوردگی، گلودرد و آنفلوآنزا مفید است. *عضله بدن را تقویت می کند و ضدعفونی کننده بدن است. *به علت دارابودن کلسیم بالا در جلوگیری از پوکی استخوان به ویژه در زنان نقش موثری دارد.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن