bclose

شلغم سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین

شلغم دارای آنتی بیوتیک قوی

شلغم سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین

شلغم، گیاه ریشه ای است که در آب و هوای معتدل رشد می کند. شلغم و برگ های سبز آن ارزش غذایی زیادی دارد که در این مطلب به نقل از «هلث نیوز» آمده است. برگ های آن منبع عالی ویتامین C و E است. این دو ویتامین میزان تاثیر ترکیب مضری به نام «هوموسیستئین» را که به دیواره های رگ های خون آسیب می رساند، کاهش می دهد و در نتیجه مانع از ایجاد یا پیشرفت تصلب شرایین می شود. مصرف برگ های آن در پیشگیری از بروز تومور کولون موثر است.

به گزارش بهنود پرس ، بتاکاروتن موجود در برگ های آن به ویتامین A تبدیل می شود. ویتامین A، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. شلغم که منبع غنی ویتامین C است، با عفونت هایی از جمله سرماخوردگی و سرفه مقابله می کند. لوتئین موجود در آن، از بروز آب مروارید و بیماری های قلبی پیشگیری می کند. برگ های آن که سرشار از ویتامین A است، برای حفظ سلامت ریه نیز مفید است.

خاصیت ضدالتهابی شلغم نقش کلیدی در پیشگیری از بیماری های قلبی دارد. منبع عالی فولات و ویتامین B است که سیستم قلبی عروقی را تقویت می کند. غنی از آنتی اکسیدان و فیتونیوترینت است که از بروز خطر سرطان پیشگیری می کند. ترکیب گیاهی به نام گلیکوسینولیت موجود در آن، از رشد تومور پیشگیری می کند. برای پیشگیری از سرطان سینه، شلغم بخورید. غنی از لوتئین است که سلامت چشم را افزایش می دهد و از بروز آب مروارید و لکه زرد پیشگیری می کند.
کم کالری است، به علت بالا بودن فیبر موجود آن، سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند بنابراین برای کاهش وزن شلغم بخورید. خاصیت ضدالتهابی و آنتی اکسیدان دارد و برای درمان آسم مفید است. تقویت کننده سیستم دفاعی بدن است. بتاکاروتن موجود در آن به بدن در تولید غشای سلولی سالم کمک می کند. خوردن آب آن به طور منظم، ناراحتی پوستی مانند خشکی و لکه های پوستی را برطرف می کند.
منیزیم و ویتامین B موجود در آن، فشارخون را ثابت می کند

بدون دیدگاه

پاسخ دادن