bclose

زرشک سرشار از ویتامین C و آنتی بیوتیک

زرشک سرشار از ویتامین C و آنتی بیوتیک

زرشک، بومی مناطق نیمه استوایی اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و جنوبی است که سال ها برای درمان بیماری های متعددی از آن استفاده می شد. به گزارش بهنود پرس ، زرشک، تصفیه کننده کبد است.* ویتامین C موجود در آن برای سلامت و شادابی پوست لازم است. علاوه بر آن این نوع ویتامین سموم را از بدن دفع می کند و استقامت دندان و استخوان را حفظ می کند.* ماده شیمیایی به نام «بربرین» موجود در آن عفونت های باکتری را درمان می کند. این ماده با تحریک بعضی از سلول های سیستم دفاعی بدن، مانع چسبیدگی سلول ها و در نتیجه مانع بروز عفونت می شود.* باکتری موجود روی پوست را از بین می برد و به طور موضعی روی سوختگی قرار داده می شود.* روی باکتری هایی که به مرور زمان به آنتی بیوتیک ها مقاوم می شود، موثر است.* خاصیت ضدانگلی و کاهش دهنده تب را دارد.* به عنوان تحریک کننده سیستم دفاعی بدن به سیستم گوارشی کمک می کند و دردهای روده ای را درمان می کند.* ضربان قلب و انقباض و یا گرفتگی برونشیت را کاهش می دهد و تنفس را کند می کند.* خاصیت ضدالتهابی و آنتی بیوتیک آن برای درمان عفونت مجرای ادراری، مجرای فوقانی تنفسی و مثانه مورد استفاده قرار می گیرد.* با گشاد کردن رگ های خون، فشار خون را کاهش می دهد.* به عنوان منقبض کننده موثری، اسهال را درمان می کند.* استفاده موضعی آن، برای کاهش التهاب و درد پیچ خوردگی، درد و زخم توصیه شده است.

گیاه زرشک برای برطرف کردن بیماری های کبدی مفید است.- تقویت کننده قلب و کبد می باشد.- زرشک قابض است و مصرف آن برای درمان بواسیر خونی مفید و صفرابر می باشد.- برای برطرف کردن ناراحتی های دهان دم کرده زرشک راغرغره کنید.از ریشه و پوست ساقه زرشک نیز استفاده های زیادی می شود از جمله خواص آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:۱ – صفرابر و مسهل است.۲ – کبد را پاک و تقویت می کند.۳ – اعمال دستگاه گوارش را منظم و سوءهاضمه را از بین می برد.۴ – بی اشتهایی را برطرف می کند.۵ – برای درمان یبوست مفید است و به درمان زردی و یرقان کمک می کند.۶ – مصرف آن برای افرادی که به نقرس و روماتیسم مبتلا هستند توصیه می شود.۷ – مبتلایان به ورم طحال نیز می توانند از این گیاه کمک بگیرند.۸ – ریشه و ساقه زرشک برای درمان واریس مفید است.۹ – سوزش ادرار را برطرف می کند.۱۰ – فشار خون را پایین می آورد.

زرشک، میوه بوته ای زیبا و همیشه سبز و بومی مناطق معتدل و نیمه استوایی اروپا، آسیا، آفریقا، شمال و جنوب آمریکاست.

این گیاه ۳ هزار ساله دارای بیش از ۵۰۰ نوع است.

ماده شیمیایی موجود در آن، عفونت های باکتریایی را درمان می کند.* کاهش دهنده تب است.*عفونت کیسه صفرا و ناراحتی های مربوط به سیستم گوارشی را برطرف می کند.* باکتری موجود روی پوست را از بین می برد.*سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.* میزان ضربان قلب را کاهش می دهد.*با باکتری هایی که به مرور زمان به آنتی بیوتیک مقاوم می شود، مقابله می کند.*اسهال خونی را برطرف می کند.*با افزایش جریان خون به کبد، عملکرد این عضو بدن را بهبود می بخشد.* سوء هاضمه و سوزش سردل را برطرف می کند.* افراط در مصرف این گیاه باعث معده درد، خستگی مفرط، خون ریزی بینی، اسهال و استفراغ می شود.

درختچه زرشک، بومی مناطق معتدل و نیمه استوایی قاره های اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و جنوبی است. میوه این بوته خواص متعددی دارد که عبارت است:

*زرشک به طور موثر با باکتری هایی که به مرور زمان به آنتی بیوتیک مقاوم می شود، مقابله می کند.*خاصیت ضد انگلی دارد و تب را کاهش می دهد.*سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند و در هضم غذا و درمان دردهای گوارشی موثر است.*میزان ضربان قلب را پایین می آورد، انقباض لوله های برونشی را کاهش می دهد و تنفس را نیز کند می کند.*باکتری های موجود روی پوست را از بین می برد و برای تسکین سوختگی، به طور موضعی روی پوست مالیده می شود.*منبع غنی ویتامین C است که برای سلامت و شادابی پوست لازم است. علاوه بر آن سموم را از بدن دفع می کند و باعث تقویت استخوان و دندان می شود.

* ماده شیمیایی موجود در آن به نام «بربرین»، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و مانع چسبیدن باکتری ها به سلول ها می شود و در نتیجه از بروز عفونت پیشگیری می کند.* پوست ریشه آن حاوی ماده قلیایی است که تولید صفرا را افزایش می دهد. زرشک برای درمان عفونت مثانه، سنگ مثانه و ناراحتی کبد موثر است.*دم کرده آن، برای درمان فشار خون بالا مفید است.* مصرف منظم آن از رشد بافت های سرطانی پیشگیری می کند.*برای برطرف کردن ناراحتی های دهان، با دم کرده زرشک غرغره کنید.* برای درمان نقرس و روماتیسم مفید است.*برای درمان زردی و یرقان موثر است.*برای معالجه بواسیر مفید است.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن