bclose

فندق محافظ قلب است

فندق

فندق محافظ قلب است

فندق درختچه ای با برگ های پهن و نوک تیز است. از روغن فندق برای عطرسازی و نقاشی استفاده می شود. مغز فندق دارای فسفر، کلسیم، پتاسیم، پروتئین و چربی است.

مصرف فندق برای بیماری قند مفید است.

این دانه روغنی برای تقویت بدن، روده، معده، سینه و کبد مفید است و سموم را از بدن خارج می کند. فندق فشار خون را بالا می برد.

فسفر موجود در فندق به فعالیت های مغز کمک می کند. مصرف زیاد آن باعث نفخ، گاز شکم و استفراغ می شود.

مصرف فندق باعث مقاومت رگ ها، عروق کرونر و تنظیم گردش خون می شود مصرف این مغز خوراکی به رشد جنین کمک می کند.

فندق به عملکرد مغز و ساختن گلبول های قرمز خونی کمک می کند مصرف جوشانده پوست فندق برای خون ریزی های نامنظم قاعدگی مفید است.

مصرف روغن فندق برای کبد نافع است، مصرف روغن فندق برای رفع سرفه و درد سینه به کار می رود.برای جلوگیری از ریزش مو پوست فندق را بسوزانید و خاکستر آن را همراه با مقداری روغن زیتون برای ماساژ به کار ببرید.

فندق، میوه بومی منطقه معتدل است که به وفور در اروپا کشت می شود. امروزه ترکیه بزرگ ترین تولیدکننده فندق به حساب می آید.

خواص فندق :

ویتامین E موجود در آن مهم ترین آنتی اکسیدان با خاصیت محافظت کننده از قلب است.*ویتامین E از کم خونی محافظت می کند و مانع از بروز سرطان می شود. در صورت داشتن سرطان، با سلول های مضر مقابله می کند.*بتاسیتوستیرول موجود در فندق کاهش دهنده کلسترول است و مانع از بروز سرطان سینه و پروستات می شود.*ویتامین B1،B2 و B6در آن علاوه بر تولید خون و سلامت ذهنی برای رشد کودکان نیز مفید است.*کلسیم آن برای سلامت استخوان و دندان موثر است.*آهن فندق به عملکرد تولید خون کمک می کند.*پتاسیم برای تحریک سیستم عصبی وعملکرد سیستم عضلانی مهم است.*دارای چربی مفید است که از قلب محافظت می کند.*میزان بالای چربی در فندق به جذب و هضم ویتامین های K،E،Dو Aکمک می کند.*فشار خون را پایین می آورد.*با بیماری آلزایمر، افسردگی و… مقابله می کند.*از بروز بیماری آب مروارید پیشگیری می کند.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن