bclose

طالبی از کاهش استرس تا پیشگیری از سرطان

طالبی از کاهش استرس تا پیشگیری از سرطان

اگر به سلامت خود اهمیت می دهید، قصد کاهش وزن دارید یا صرفا علاقه مند به مصرف میوه هستید، طالبی باید در صدر فهرست برنامه غذایی شما قرار گیرد. با خوردن روزی یک یا ۲برش از این میوه که ارزش غذایی بالایی دارد، ویتامین ها و مواد معدنی موردنیاز بدن تامین می شود. این میوه که منبع عالی کربوهیدرات و پروتئین است، کم کالری نیز می باشد.

خواص:

ویتامین های C، B ، A موجود در طالبی با تقویت سیستم دفاعی بدن از سرفه، سرماخوردگی و تب پیشگیری می کند.
اسیدفولیک موجود در این میوه برای زنان باردار مفید است.
بتاکاروتن فراوان موجود در این میوه با بازسازی سلول های صدمه دیده و کاهش قند خون، خطر بروز سرطان را کاهش می دهد. پتاسیم موجود در آن با کنترل ضربان قلب و فشار خون از بروز بیماری های عروقی قلبی پیشگیری می کند. پتاسیم موجود در آن مانع گرفتگی عضلات می شود و خطر آسیب را کاهش می دهد.
ویتامین A این میوه برای حفظ سلامت پوست مفید است. بتاکاروتن که پس از جذب شدن در بدن به ویتامین A تبدیل می شود، برای تقویت بینایی موثر است. مانع از پیری زودرس می شود. سیستم عصبی را آرام و بی خوابی را رفع می کند. درد مربوط به قاعدگی را تسکین می بخشد و در تنظیم عادت ماهانه موثر است.
مواد معدنی و مواد مغذی موجود در آن به افرادی که در دوران ترک استعمال سیگار هستند کمک می کند، با جایگزین کردن ویتامین A از دست رفته بر اثر استعمال دخانیات، زودتر بهبود یابند. با استرس مقابله می کند. مانع از آسیب رسیدن به سلول های کلیه می شود.
طالبی منبع عالی ویتامین C است. کلاژن نیز نوعی پروتئین است که به پوست ظاهر جوان می دهد. ویتامین C موجود در آن، نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی دارد و در نتیجه از بدن در برابر ویروس های سرماخوردگی محافظت می کند. ویتامین C در جذب آهن موثر است. مصرف روزی یک پیمانه طالبی، نیمی از نیاز بدن به ویتامین C را برطرف می کند. منبع پتاسیم است که نقش مهمی در کنترل فشار خون دارد. منبع عالی فولات است. فولات ویتامین مهمی برای حفظ سلامت قلب است و از نقص لوله عصب جنین پیشگیری می کند. نتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد، پایین بودن میزان فولات، خطر بروز آلزایمر را در بیماران ۳ برابر می کند. خوردن طالبی پس از غذا، برای درمان کم خونی مفید است. میوه ای اشتهاآور است. در پیشگیری از انواع سرطان ها موثر است. این میوه که ادرار آور و ملین است، با دفع سدیم اضافه موجود در بدن از احتباس آب جلوگیری می کند.
از تخمه طالبی در کشورهای خاورمیانه و چین به عنوان تنقلات استفاده می شود. براساس تحقیقی که در دانشگاه فردوسی مشهد انجام شده است، عصاره تخمه این میوه دارای ۳٫۶ درصد پروتئین، ۴درصد چربی و ۲٫۵درصد کربوهیدرات است که با ترکیب تغذیه ای شیر سویا مشابه است. محققان این دانشگاه معتقدند، شیر به دست آمده از تخمه طالبی را می توان جایگزین با ارزش شیر سویا محسوب کرد. همچنین این ماده برای نوزادان نیز مفید است.

تخم و شبکه تور مانندی که دور آن است، غنی از فیبر و برای روده ها بسیار مفید است.

خلط اضافه و احتقان را دفع می کند.

تخمه این میوه سرشار از ویتامین A و C است.

پروتئین موجود در آن، در حفظ سلامت مو و ناخن موثر است.

پروتئین موجود در آن در ساخت آنزیم ها و هورمون های موردنیاز بدن، موثر است.

منبع عالی آنتی اکسیدان از جمله ویتامین C و E است. آنتی اکسیدان احتمال بروز سرطان را کاهش می دهد.

آنتی اکسیدان های موجود در آن کلسترول خون را کاهش می دهد.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن