bclose

فواید استفاده از محصولات غنی شده و پروبیوتیک

فواید استفاده از محصولات غنی شده و پروبیوتیک

پروبیوتیک‌ها، میکروارگانیسم‌های مفیدی هستند که اگر به میزان کافی مصرف شوند بر سلامت مصرف کننده تاثیر خواهند داشت و سبب افزایش سلامت او می‌شوند. هر نوزاد اولین پروبیوتیک خود را از شیرمادر می‌گیرد. به طور کلی، پروبیوتیک‌ها میکروب‌های سلامت بخشی هستند که باعث ارتقای سیستم ایمنی می‌شوند.
به گزارش بهنود پرس، در ایران پروبیوتیک‌ها به عنوان افزودنی در خوراک دام و طیور به جای آنتی بیوتیک‌ها در قالب قرص و کپسول و همچنین به صورت مکمل‌های غذایی مثل ماست، بیسکویت و … در بازار وجود دارد. پروبیوتیک می‌تواند در قالب دارو یا محصولات غذایی مصرف شود.
علت این مساله آگاهی نداشتن مردم در خصوص این مساله است. مردم پروبیوتیک را نمی‌شناسند. در کشورهای پیشرفته مردم به طور کامل با این محصولات آشنایی دارند و به صورت روزانه در سبد غذایی خود از آن استفاده می‌کنند و هنگام سفر حتما همراه خود پروبیوتیک می‌برند، اما هنوز این سطح آگاهی در عام مردم به نقطه مطلوب نرسیده است.
متخصصان، سازمان‌های ذیربط، ضوابط، استانداردها و محصولات به صورت کامل مهیا است اما شناخت مردم قدری نیست که به حد کفایت مصرف داشته باشند.
نکته آخر: مصرف این محصولات را برای تمام گروه‌های سنی بسیار مفید عنوان کرد و آن را در کنترل بیماری‌های قلبی- عروقی و درمان سرطان موثر دانست.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن