bclose

دوغ های گازدار برای بدن مضر است

دوغ های گازدار برای بدن مضر است

دوغ یک ماده غذایی سنتی است. نوع شیرین دوغ بیشتر به دلیل اضافه کردن موادی مانند گلاب، انبه یا لیمو است و نوع ترش آن ترکیب ماست، آب، نمک و فلفل است که می توان سبزی های معطری همچون نعناع و پونه به آن اضافه کرد.
به گزارش بهنود پرس، دوغ معروف به لاسی در هندوستان تهیه می شود که هم به صورت شور و هم شیرین مصرف می شود. در ایران بیشتر از نوع شور دوغ استفاده می کنیم که توصیه می شود افرادی که دچار پرفشاری خون هستند از مصرف دوغ شور خودداری کنند.
بدن افراد در حال رشد روزانه به چهار سهم و افراد معمولی به سه سهم کلسیم نیاز دارد که ۲ لیوان شیر معادل یک لیوان ماست یا یک لیوان دوغ به شمار می رود و یک چهارم نیاز بدن به کلسیم را رفع می کند. باکتری های مفید دوغ شامل استرپتوکوکوس، ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس بولگاریس از رشد میکرو ارگانیسم های مضر در بدن جلوگیری می کند و برای سلامت دستگاه گوارش مفید است. از دوغ برای درمان گرمازدگی، خستگی و عطش استفاده می شود همچنین برای پیشگیری از پوکی استخوان مصرف دوغ به صورت روزانه توصیه می شود. افرادی که دچار کم خونی و فقر آهن هستند بهتر است تا یک ساعت پس از غذا خوردن از مصرف دوغ خودداری کنند تا فقر آنها تشدید نشود، همچنین کسانی که دارای مشکلات گوارشی همچون زخم معده و اثنی عشر، ورم معده و نفخ شکم هستند بهتر است دوغ گازدار مصرف نکنند چرا که این نوع دوغ نسبت به دوغ های معمولی برای بدن مضر است و بیماری های گوارشی را نیز تشدید می کند.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن