bclose

تعیین جنسیت نوزاد با تغذیه سالم

ّشیر مادر

تعیین جنسیت نوزاد با تغذیه سالم

از میان روش‌هایی که برخی از زوج‌ها برای تعیین جنسیت فرزندشان به کار می برند می‌توان به علم تغذیه اشاره کرد. البته علم تغذیه هنوز به صورت صد در صدی، قابلیت تعیین جنسیت را ندارد و از مواردی که بیان می کنیم تنها حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد آن نتیجه بخش است. همچنین باید اضافه کرد رژیم‌های غذایی که متخصصان تغذیه پیشنهاد می‌کنند باید ۱۲ هفته قبل از عمل لقاح انجام شود.
به گزارش بهنود پرس، از جمله کارهایی که برای پسر شدن فرزند می‌توان انجام داد قلیایی شدن محیط لقاح است که یکی از عواملی که در این زمینه مؤثر است اصلاح رژیم غذایی است.استفاده از یون‌های سدیم و پتاسیم بیشتر در غذای مصرفی مادر، احتمال پسر شدن فرزند را افزایش می‌دهد ؛ بنابراین استفاده از نمک و غذاهایی که بالقوه حاوی سدیم است مانندخیارشور و زیتون شور توصیه می‌شود البته میزان دریافت سدیم باید با نظر متخصص تغذیه باشد و افراط و تفریط در این زمینه را توصیه نمی‌کنیم.
میوه‌های حاوی پتاسیم نیز شامل موز، انجیر، انگور، انبه و آواکادو است.
نکته آخر: برای دختر شدن جنین باید از غذاهایی استفاده کرد که حاوی کلسیم و منیزیم است. غذاهای حاوی کلسیم خانواده‌ لبنیات است که شامل شیر، ماست، دوغ، پنیر و کشک می‌شود و از غذاهای حاوی منیزیم می‌توان به سبزیجات برگ سبز که حاوی کلروفیل است مثل سبزی خوردن اشاره کرد.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن