bclose

دمنوش رازیانه، لاغر کننده است

دمنوش رازیانه، لاغر کننده است

چرا دمنوش رازیانه لاغر کننده است؟
۱) سرعت بخشیدن به متابولیزم بدن: رازیانه روند متابولیزم را تقویت و روند آن را تسریع می کند؛ در نتیجه کالری از طریق سلول ها سریع تر مصرف می شود و انرژی حاصل از آن به چربی سوزی کمک می کند.

۲) گرسنگی را کاهش می دهد.

۳) خون را تصفیه می کند: باقی مانده ادرار را دفع می کند و مانع از تراکم چربی اضافه در کبد می شود.

۴) پاکسازی سموم: آب رازیانه به دفع سموم از طریق کلیه ها کمک می کند.

۵) تولید ملاتونین؛ ملاتونین هورمون مسئول چرخه خواب است. یک خواب خوب بین ۶ تا ۹ ساعت است. خوردن آب رازیانه کمک می کند تا میزان ملاتونین تنظیم شود. این به آن معنا نیست که این ماده خواب آور است بلکه با مصرف آن در طی روز احساس می کنید که انرژی اضافه دارید اما هنگام شب راحت تر به خواب می روید. بهتر است با مصرف روزی یک تا ۲ لیوان شروع کنید؛ ابتدا میزان مصرف کم باشد و سپس افزایش دهید. اگرچه دمنوش رازیانه طبیعی است اما باید مراقب بود که به آن حساسیت نداشته باشید. زنان باردار نباید آن را مصرف کنند.

طرز تهیه این نوشیدنی بسیار ساده است:

۱ – جوشاندن دانه های رازیانه در آب ۲ – خیس کردن آن یک شب کامل. برای به دست آوردن نتیجه عالی از آب تصفیه شده استفاده کنید و دانه ها را تفت دهید تا خوشبو شود. با روزی یک یا ۲ لیوان شروع کنید، سپس میزان آن را با مشورت پزشک افزایش دهید.

نکته آخر: اگرچه در کاهش وزن موثر است اما خوردن زیاد آن باعث تسریع روند کاهش وزن نخواهد شد، مانند همه چیز باید تعادل رعایت شود.

رازیانه تنظیم کننده هورمونهای زنانه است

رازیانه استروژنیک یا تنظیم هورمون های زنانه، ضد التهابات واژن، کاهش دهنده علائم یائسگی، تقویت و رشد غدد پستانی و لوله های تخمدان، تقویت و رشد رحم، به لاله گزینی تخمک کمک می کند همچنین به رشد قدی دختران و تنظیم قاعدگی کمک می کند.

نکته آخر: رازیانه زنان را لاغر و مردان را چاق می کند ولی باید دانست که مصرف رازیانه نیروز جنسی در مردان را کاهش داده و نیروز جنسی زنان را افزایش می دهد

بدون دیدگاه

پاسخ دادن