bclose

ماست باعث تسهیل عملکرد دستگاه گوارش می‌شود.

ماست باعث تسهیل عملکرد دستگاه گوارش می‌شود.

ماست از جمله مواد غذایی است که باعث کاهش فشار خون می‌شود. همچنین علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه گوارش، برای درمان یبوست، اسهال و پیشگیری از سرطان کولون و التهابات روده‌ای بسیار موثر است. ماست یک شیر تخمیر زده بسیار مغذی است که از آن به عنوان یک ماده غذایی محبوب در سطح جهان نام می‌برند.
به گزارش بهنود پرس، محصولات محتوی فیبر باعث کاهش اختلالات گوارش، چاقی، کلسترول بد و فشار خون می‌شود که در پیشگیری از بیماری قلبی و عروق کرونر و سرطان‌های گوارش مفید است. تاخیر در تخلیه محتوای معده و احساس سیری که باعث کاهش رساندن کالری به بدن می‌شود و کاهش زمان حمل مدفوع و افزایش تعداد دفع که باعث پیشگیری از یبوست می‌شود، از مزایای مصرف فیبر است.
افزودن فیبرها به ماست و به خصوص به ماست پروبیوتیک، خاصیت آن ماده غذایی را برای دستگاه گوارش افزایش می‌دهد. همچنین فیبر مارچوبه که در صنعت غذا یک محصول فرعی محسوب می‌شود، سرشار از ترکیبات فعال زیستی است و برای سلامت دستگاه گوارش بسیار مفید است و کالری‌زایی کمی دارد.
تحقیقات نشان می‌دهد که مردم ساکن مناطق مدیترانه که در رژیم غذایی خود مدام از مارچوبه به میزان فراوان استفاده می‌کنند، بسیار سالم‌تر هستند.
نکته آخر: میزان توصیه شده مصرف فیبر ۲۵ تا ۳۰ گرم در روز برای یک فرد بالغ است که باید از مصرف بیشتر این مقدار جلوگیری کرد؛ چراکه باعث کاهش جذب برخی عناصر مانند آهن، کلسیم و منیزیم می‌شود.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن