bclose

غذای سالم برای کودکان خود تهیه کنید

ّشیر مادر

غذای سالم برای کودکان خود تهیه کنید

در حال حاضر مواد غذایی به دو صورت سنتی و فست‌فودی مصرف می‌شوند. غذاهای سنتی ریشه در گذشته ما دارند، چرا که این مواد غذایی با مواد سالم در خانه و محیطی تمیز تهیه می‌شوند که حوصله و دقت زیادی برای پخت آنها صرف می‌شود.

به گزارش بهنود پرس، گروه دوم غذاهایی هستند که سریع آماده می‌شوند و امروزه با توجه به پیشرفت فناوری و زیاد شدن مشغله‎های زندگی، افراد زمان کمتری را صرف تهیه غذا می‎کنند و تمایل به مصرف این نوع غذاها بیشتر شده است که در نهایت مواد مغذی کمتری به بدن می‌رسد و افراد بیشتر دچار چاقی و سوءتغذیه می‌شوند. در جامعه فعلی مصرف غذاهای فست‌فودی به‌ شدت رواج یافته است.

منظور از چاقی این نیست که افراد مواد غذایی مغذی استفاده نمی‎کنند، بلکه منظور این است که چربی‎های اضافی در بدن اجتماع کرده‌ و هیچ ارزش غذایی دیگری ندارند. در حال حاضر باید مردم را به مصرف غذاهای سنتی و غذاهایی که در خانه تهیه می‌شوند تشویق کرد، چرا که بر تهیه این مواد غذایی نظارت وجود دارد، لذا والدین باید کودکان خود را به مصرف این نوع غذاها تشویق کنند تا کمتر دچار چاقی شوند، زیرا چاقی زمینه‎ساز بیماری‎های فشارخون، قلبی و عروقی و دیابت می‌شود.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن