bclose

مصرف گردو برای پروستات مفید است

گردو

مصرف گردو برای پروستات مفید است

هر نوع وضعیت غیر عادى در ادرار نیازمند مراجعه به پزشک است. نشانه‌هاى آگاه کننده سرطان پروستات فقط موقعى ظاهر مى‌شوند که این بیمارى به یک مرحله پیشرفته رسیده باشد. این علایم اخطارکننده عبارتند از ریختن چکه اى ادرار، ناتوانى در دفع ادرار، وجود مشکل در شروع دفع ادرار یا قطع جریان آن، تکرار دفع ادرار به دفعات متعدد به خصوص در شب، وجود خون در ادرار، احساس درد یا سوزش موقع دفع و بزرگ شدگى غیر سرطانى پروستات.

در موارد پیشرفته ممکن است به علت گرفتار شدن اعصاب در لگن یا به علت انتشار سرطان به استخوان‌ها در نقطه اى از بدن به ویژه ناحیه کمر درد عارض شود. در مورد سرطان پروستات نیز مانند سایر سرطان‌ها تشخیص زود یا به موقع داراى اهمیت زیادى است.

به این منظور مردها، به خصوص در صورت داشتن سابقه فامیلى سرطان، باید از سن ۴۰ سالگى به بالا سالیانه مورد غربالگری قرار گیرند، همچنین، هر کدام از علائم هشدار دهنده باید مورد توجه و پیگیری قرار گیرد تا زمان طلایی برای درمان از دست نرود.

به گزارش بهنود پرس، برخی تدابیر دارویی برای رفع بیماری پرستات وجود دارد و یکى از داروهائی که بنا بر گفته متخصصان  براى پیران بسیار مفید و مؤثر است، مغز گردو است که خوردن آن رفع سوزش و درد پروستات را رفع می‌کند و تکرار ادرار را برطرف خواهد کرد.

مغز گردو تشنج روده‌ها را کم کرده و حتى گاهى رفع آن را نیز خواهد کرد. همچنین، مانع تخمیر غذا در روده‌ها شده و دفع سموم را از بدن خواهد کرد و نیز بسیارى از مواد معدنى و ویتامین‌ها را به بدن رسانیده و سبب چاقى و نرمى پوست خواهد شد. مغز گردو در دفع کرم‌هاى روده نیز مفید و مؤثر است.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن