bclose

سالم پیر شوید!

چه غذاهایی برای سلامت چشم‌ها مفید هستند؟

سالم پیر شوید!

در درجه اول باید انرژی را به اندازه نیاز و مصرف بگیریم و اضافه دریافت نکنیم چراکه باعث چاقی و اضافه وزن شده و شرایطی را فراهم می کند تا از سالم بودن دور مانده و روند پیری را تسریع خواهد کرد.

روند پیری سلول‌ها را تخریب کرده و آنتی اکسیدان و یا رادیکال‌های آزاد سلول‌ها را از کار طبیعی خود باز می‌دارد به همین ترتیب پیری رخ خواهد داد مانند رگ‌ها که بیماری‌های قلبی و عروقی را به همراه خواهد داشت.

از مهمترین عوامل در روند پیری را استفاده از آنتی اکسیدان‌ها است. آنتی اکسیدان‌ها، رادیکال های آزاد را از بین برده و مانع فعالیت آنها می شود.مواد مغذی موجود در آنتی اکسیدان‌ها از جمله ویتامین‌های C، E، مواد موجود در املاح سلنیوم که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و موادی که ماهیت ویتامین نداشته اما خاصیت آنتی اکسیدان دارند از جمله مواد موجود در میوه‌ها و سبزیجات رنگی مانند بتاکاروتن و آنتوسیانین را شامل می شود.

به منظور کند شدن روند پیری حتماً از میوه‌جات و سبزیجات تازه حداقل پنج واحد در روز استفاده کنند تا مقاومت آنتی اکسیدان‌ها در برابر بیماری‌ها را افزایش، سیستم ایمنی بدن را تقویت و روند ضد پیری طی شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده افزودنی‌ها در خوراکی‌هایی مانند سوسیس، کالباس، همبرگر و نوشابه‌های گازدار خاصیت مغذی بودن را نداشته و روند پیری را تسریع می‌کند.

بدون دیدگاه

پاسخ دادن